Ergonomie v zubní praxi

Prezentace na téma "Ergonomie v zubní praxi" podává v úvodu definici a cíle ergonomie z pohledu zubní praxe. Obsahem výkladu jsou pak detailní popisy jednotlivých složek ergonomie: držení těla, pracovního prostoru, pracovní pozice, pracovní hygieny, vybavení ordinace, popisy a koncepce řešení jednotlivých chyb z hlediska ergonomie.

Klíčová slova: Ergonomie, zubní praxe, stomatologie

autor: Eva Gojišová, Tomáš Jakoubek, Eugen Kvašňák | pracoviště: Stomatologická klinika | publikováno: 10.10.2010 | poslední úpravy: 24.11.2012
citace: Gojišová Eva, Tomáš Jakoubek, Eugen Kvašňák: Ergonomie v zubní praxi. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 3. lékařské fakulty UK [online] 10.10.2010, poslední aktualizace 24.11.2012 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.lf3.cuni.cz/clanky.php?aid=50>. ISSN ISSN 1804-3143.