Radiologické zobrazovací metody

Komentovaná ppt prezentace je úvodem do výuky radiologie a zobrazovacích metod na lékařské fakultě.Zabývá se historií oboru, jeho současnou podobou a trendy jeho dalšího rozvoje. Podává rozdělení hlavních zobrazovacích modalit dle fyzikálních principů.
Druhá část je věnována statickým radiologickým metodám v rámci radiodiagnostiky – tedy technikám snímkování, analogovému i digitálnímu obrazu a zásadám rtg projekcí.
K prezentaci jsou připojeny kontrolní otázky formou multi-choice testu.

ppt radiologické zobrazovací metody Stáhnout - radiologické zobrazovací metodyOtevřít v novém okně - radiologické zobrazovací metody 3.3.2011 4.69 MB registrovaný uživatel
doc test- otázky Stáhnout - test- otázkyOtevřít v novém okně - test- otázky 6.2.2011 77.5 KB registrovaný uživatel
doc dodatek autora Stáhnout - dodatek autoraOtevřít v novém okně - dodatek autora 6.2.2011 19.5 KB registrovaný uživatel

Klíčová slova: Radiologie, zobrazovací modality, skiagrafie, rtg snímkování, rtg projekce, analogový a digitální obraz

autor: Jan Šprindrich | pracoviště: Radiodiagnostická klinika | publikováno: 6.2.2011 | poslední úpravy: 2.5.2012
citace: Šprindrich Jan: Radiologické zobrazovací metody. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 3. lékařské fakulty UK [online] 6.2.2011, poslední aktualizace 2.5.2012 [cit. 2017-07-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf3.cuni.cz/clanky.php?aid=71>. ISSN ISSN 1804-3143.