Termoterapie

Termoterapie je část fyzikální terapie, kdy teplo do organizmu přivádíme, což se nazývá pozitivní termoterapie a nebo teplo odvádíme, ochlazujeme tělo a jedná se o negativní termoterapii.
Termoterapii používáme např. pro prevenci poruch funkcí a nemocí, pro vlastní léčení nebo také pro zvýšení efektivity fyzioterapeutických postupů, např. před LTV, masáží, před redresí, trakcí, pro zmírnění bolesti, pro relaxaci, pro ovlivnění pojiva atd.

ppt Termoterapie - 1. část Stáhnout - Termoterapie - 1. částOtevřít v novém okně - Termoterapie - 1. část 8.2.2011 294 KB registrovaný uživatel
ppt Termoterapie - 2. část Stáhnout - Termoterapie - 2. částOtevřít v novém okně - Termoterapie - 2. část 8.2.2011 258 KB registrovaný uživatel

Klíčová slova: Teplo, chlad, pozitivní termoterapie, negativní termoterapie, termoterapie částečná a celková, termoterapie kontaktní a bezkontaktní, kondukce, konvence, radiace, evaporace, teplodržnost, teplosdílnost, homoiotermní jádro, poikilotermní vrstva těla, hyper

autor: Dobroslava Jandová, a kol. | pracoviště: Klinika rehabilitačního lékařství | publikováno: 8.2.2011 | poslední úpravy: 23.11.2011
citace: Jandová Dobroslava, a kol.: Termoterapie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 3. lékařské fakulty UK [online] 8.2.2011, poslední aktualizace 23.11.2011 [cit. 2017-07-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf3.cuni.cz/clanky.php?aid=74>. ISSN ISSN 1804-3143.