BALNEOLOGIE

Balneologie je nauka o přírodních léčivých zdrojích, jejich čerpání, využití, skladování, ochraně, užívání k léčbě nebo jako stolní vody. Zahrnuje řadu podoborů jako např. balneotechnika, hydrogeologie, klimatologie, referenční laboratoře PLZ, peloidologie. Balneoterapie je léčení přírodními léčivými zdroji tj. převážně fyzikálními a fyzikálně-chemickými vlivy. Těmito vlivy jsou např. přírodní léčivé vody, zřídelní plyny, peloidy a klima.

ppt Balneologie Stáhnout - BalneologieOtevřít v novém okně - Balneologie 9.2.2011 6.36 MB registrovaný uživatel

Klíčová slova: Balneologie, balneoterapie, komplexní lázeňská léčba, přírodní léčivé zdroje, přírodní minerální vody, peloidy – rašeliny, slatiny, bahno; Priessnitzovy procedury, klimatoterapie, helioterapie, meteorosenzitivita.

autor: Dobroslava Jandová, a kol. | pracoviště: Klinika rehabilitačního lékařství | publikováno: 9.2.2011 | poslední úpravy: 9.2.2011
citace: Jandová Dobroslava, a kol.: BALNEOLOGIE. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 3. lékařské fakulty UK [online] 9.2.2011, poslední aktualizace 9.2.2011 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.lf3.cuni.cz/clanky.php?aid=75>. ISSN ISSN 1804-3143.