Výpočetní tomografie - CT

Komentovaná ppt prezentace podává přehled principu, technických základů a současných technik CT vyšetření spolu s možnostmi jeho vyšetření. Prezentace obsahuje množství obrázků a schémat dané problematiky, které usnadňují pochopení probírané látky a ukazují veškeré možnosti tohoto vyšetření.
K prezentaci jsou připojeny kontrolní otázky formou multi-choice testu.

ppt Výpočetní tomografie - CT Stáhnout - Výpočetní tomografie - CTOtevřít v novém okně - Výpočetní tomografie - CT 16.3.2011 2.54 MB registrovaný uživatel
doc test - otázky CT Stáhnout - test - otázky CTOtevřít v novém okně - test - otázky CT 3.3.2011 71 KB registrovaný uživatel

Klíčová slova: CT, spirální CT, MDCT, HRCT, Angio-CT, 3D CT, 4D CT, perfuzní CT, radiační zátěž při CT vyšetřeních

autor: Jan Šprindrich | pracoviště: Radiodiagnostická klinika | publikováno: 6.3.2011 | poslední úpravy: 2.5.2012
citace: Šprindrich Jan: Výpočetní tomografie - CT. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 3. lékařské fakulty UK [online] 6.3.2011, poslední aktualizace 2.5.2012 [cit. 2017-09-19] Dostupný z WWW: <http://portal.lf3.cuni.cz/clanky.php?aid=82>. ISSN ISSN 1804-3143.