Zobrazovací metody jater a žlučových cest

Tato powerpointová učební prezentace je věnována vyšetřovacím metodám používaným při zobrazení patologických nálezů jater a žlučových cest. Zabývá se jak radiodignostickými, scintigrafickými, tak endoskopickými zobrazovacími metodami. Dále uvádí algoritmus vyšetření, možnosti léčebného ovlivnění a možné komplikace. Součástí je i soubor testových otázek k dané problematice.

docx test, otázky - zobrazovací metody jater a žlučových cest Stáhnout - test, otázky - zobrazovací metody jater a žlučových cestOtevřít v novém okně - test, otázky - zobrazovací metody jater a žlučových cest 7.3.2011 23.34 KB registrovaný uživatel

Klíčová slova: radiologie, játra a žlučové cesty, zobrazovací metody, patologické nálezy jater a žlučových cest

autor: Václav Janík | pracoviště: Radiodiagnostická klinika | publikováno: 14.3.2011 | poslední úpravy: 2.5.2012
citace: Janík Václav: Zobrazovací metody jater a žlučových cest. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 3. lékařské fakulty UK [online] 14.3.2011, poslední aktualizace 2.5.2012 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.lf3.cuni.cz/clanky.php?aid=86>. ISSN ISSN 1804-3143.