Zobrazovací metody gastrointestinálního traktu (GIT)

Tato powerpointová prezentace se zabývá vyšetřením GIT rentgenovými, scintigrafickými, ultrazvukovými a endoskopickými technikami. Poukazuje na typické radiodiagnostické nálezy jednotlivých onemocnění a stručně uvádí i možnosti jejich léčby. Součástí článku je i test na dané téma s uvedením správných odpovědí.

ppt zobrazovací metody GIT Stáhnout - zobrazovací metody GITOtevřít v novém okně - zobrazovací metody GIT 13.3.2011 62.68 MB registrovaný uživatel
docx test, otázky - zobrazovací metody GIT Stáhnout - test, otázky - zobrazovací metody GITOtevřít v novém okně - test, otázky - zobrazovací metody GIT 7.3.2011 19.61 KB registrovaný uživatel

Klíčová slova: radiologie, gastrointestinální trakt, zobrazovací metody, patologické nálezy GIT

autor: Václav Janík | pracoviště: Radiodiagnostická klinika | publikováno: 14.3.2011 | poslední úpravy: 2.5.2012
citace: Janík Václav: Zobrazovací metody gastrointestinálního traktu (GIT). Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 3. lékařské fakulty UK [online] 14.3.2011, poslední aktualizace 2.5.2012 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.lf3.cuni.cz/clanky.php?aid=88>. ISSN ISSN 1804-3143.