Punkce kolene

Punkce velkých kloubů může být výkonem diagnostickým i terapeutickým. V rámci diagnostiky nám punkce umožní získat kloubní tekutinu, kterou můžeme následně vyšetřit biochemickými a mikrobiologickými metodami. Terapeutická punkce umožňuje snížit napětí kloubního poudra aspirací obsahu a dále umožňuje aplikaci léčivého prostředku do dutiny kloubu.

avi Punkce kolene Stáhnout - Punkce koleneOtevřít v novém okně - Punkce kolene 8.11.2014 32.97 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET

Klíčová slova: Punkce kolene, Knee joint aspiration

autor: Valér Džupa | pracoviště: Ortopedicko-traumatologická klinika | publikováno: 8.11.2014 | poslední úpravy: 10.11.2014
citace: Džupa Valér: Punkce kolene. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 3. lékařské fakulty UK [online] 8.11.2014, poslední aktualizace 10.11.2014 [cit. 2018-10-22] Dostupný z WWW: <http://portal.lf3.cuni.cz/clanky.php?aid=96>. ISSN ISSN 1804-3143.